WordPress’de PHP Hataları Nasıl Kapatılır

215

Kısa bir süre önce okuyucularımızdan birisi WordPress’te PHP hatalarını nasıl kapatacağınızı sordu? PHP uyarıları ve uyarılar geliştiricilerin kodlarıyla ilgili sorunları ayıklamasına yardımcı olur. Ancak, tüm web sitenizin ziyaretçilerine görünür duruma geldiğinde oldukça profesyonelce görünmez. Bu yazıda WordPress’deki PHP hatalarını kolayca nasıl kapatacağınızı göstereceğiz.

WordPress’de Neden ve Ne Zaman PHP Hatalarını Kapatmalısınız?

WordPress sitenizde görebileceğiniz PHP hataları genelde uyarılar ve uyarılardır. Bunlar, web sitenizin yüklenmesini durduran dahili sunucu hatası, sözdizimi hataları veya ölümcül hatalar gibi değildir.

Bildirimler ve uyarılar, web sitenizi yüklemesini engellemeyen hataların türüdür. Daha fazla ayrıntı için WordPress’in sahnenin arkasında nasıl çalıştığını görün.

WordPress Hocasi WordPress'de PHP Hataları Nasıl Kapatılır

Bu hataların amacı, geliştiricilerin kodlarıyla ilgili sorunları gidermelerine yardımcı olmaktır. Eklenti ve tema geliştiricileri uyumluluk ve en iyi uygulamaları denetlemek için bu bilgiye ihtiyaç duyar.

Bununla birlikte, bir tema, eklenti veya özel bir web sitesi geliştirmiyorsanız bu hatalar gizlenmelidir. Çünkü web sitenizin ön ucunda tüm ziyaretçilerinize görünürlerse son derece profesyonelce görünmezler.WordPress Hocasi WordPress'de PHP Hataları Nasıl Kapatılır

Sitenizde yukarıdaki gibi bir hata görürseniz ilgili temayı veya eklenti geliştiricisini bilgilendirmek isteyebilirsiniz. Hatayı giderecek bir düzeltme yayımlayabilirler. Bu arada, bu hataları kapatabilirsiniz.

PHP hatalarını, bildirimleri ve uyarıları kolayca nasıl kapatacağınıza bir göz atalım.

WordPress’de PHP Hatalarını Kapatma

Bu bölüm için wp-config.php dosyasını düzenlemeniz gerekecek.

Wp-config.php dosyanızın içinde şu satırı arayın:

define('WP_DEBUG', true);

Bu satırın zaten yanlış olarak ayarlanmış olması da mümkündür. Bu durumda, aşağıdaki kodu görürsünüz:

define('WP_DEBUG', false);

Her iki durumda da, bu satırı aşağıdaki kodla değiştirmeniz gerekir:

ini_set('display_errors','Off');
ini_set('error_reporting', E_ALL );
define('WP_DEBUG', false);
define('WP_DEBUG_DISPLAY', false);

 

Değişikliklerinizi kaydetmeyi ve wp-config.php dosyasını tekrar sunucuya yüklemeyi unutma.

Artık web sitenizi ziyaret ederek PHP hataları, uyarıları ve uyarılarının web sitenizden kaybolduğunu onaylayabilirsiniz.

WordPress’de PHP Hatalarını Açma

Yerel sunucu veya hazırlama alanı hakkında bir web sitesinde çalışıyorsanız, hata raporlamayı açmak isteyebilirsiniz. Bu durumda wp-config.php dosyanızı düzenlemeniz ve daha önce eklediğiniz kodu aşağıdaki kodla değiştirmeniz gerekir:

define('WP_DEBUG', true);
define('WP_DEBUG_DISPLAY', true);

 

Bu kod PHP hatalarını ve uyarıları tekrar görüntülemesine izin verecektir.