WordPress Yorumlarını Silmeden Devre Dışı Bırakma

57

Bir WordPress sitesi spam olan çok sayıda yorum alır; gerçek olan yorum sayısı ise oldukça azdır. Bu yorumların yönetimi çok fazla çalışma süresine sahiptir ve harcanan zamanın haklı olup olmadığından emin değilimdir. Bu yüzden alınan belkide binlerce yorumun silinmesi yerine devre dışı bırakmanın daha kolay alacağını düşündüm.

Bu nedenle yeni yorumlar gönderilmesini önlemek için WordPress yönetim panelinde Ayarlar> Tartışma’ya girerek bunu kapattım. Ancak gereken yorum alanlarını devre dışı bırakmanın önceki tüm yorumları görüntülemeyi engellemediğini farkettim.

Neyse ki geçmişe ve gelecekteki yorum işlevlerine geçici olarak% 100 erişilebilecek şekilde devre dışı bırakılacak bir eklenti buldum.

Disable Comments WordPress Plugin

Son yorumlarınızı silmeden yorum işlevselliğini kapatmanın en kolay yolunun, ücretsiz indirilebilen “Disable Comments” WordPress eklentisidir.

WordPress Hocasi WordPress Yorumlarını Silmeden Devre Dışı Bırakma

Eklentiyi yükledikten sonra, her yerde yorumları (örneğin, siteye genel bakışla) kolayca devre dışı bırakabilir veya alternatif postayla eklenecek bazı yazı tiplerini seçebilirsiniz. Eklentiyi devre dışı bırakarak geçmiş tüm yorumları web sitenize geri alabilirsiniz.

Yorumları Kalıcı Olarak Silme

Yukarıdaki örnekte, web sitemde yapılan yorumları saklamaya devam etmek istedim, ancak yorumları kabul etmeye geri dönmek istiyorum, ancak tüm yorumları silmeyi düşünüyorsanız “Disable Comments” WordPress eklentisini kolayca devre dışı bırakabilir ve “Delete Comments By Status” eklentisini yükleyebilirsiniz.

Web siteniz kalıcı olarak silmek istediğiniz çok sayıda spam yorumuyla doluysa bu eklenti en iyi seçim olur.

Eklentiyi etkinleştirmeniz ve “Ayarlar> Yorumlar Sil” “Settings > Delete Comments” demeniz yeterli olacaktır.