WordPress Sitesini Mobil Uygulamaya Dönüştürmek İçin En İyi 4 Eklenti

103

WordPress sitenizi bir mobil uygulamaya dönüştürmek için bir çözüm mü arıyorsunuz? Giderek daha fazla kişi internete göz atmayı ve mobil cihazlarını kullanarak çevrimiçi alışveriş yapmayı tercih ediyor. Uygulamalar, içeriğinizi sunmanın ve daha iyi bir mobil deneyim sunmanın kullanışlı bir yoludur. Bu makalede, WordPress’i mobil uygulamaya dönüştürmek için size en iyi eklentileri göstereceğiz.

Neden WordPress Siteniz için bir Mobil Uygulama oluşturun?

Web sitenizin trafiğini Google Analytics’te kontrol ederseniz, çok sayıda kullanıcının web sitenize cep telefonlarından eriştiğini göreceksiniz. Mobil kullanıcıların web sitenizde iyi bir deneyime sahip olduğundan emin olmanın en kolay yolu, mobil uyumlu hale getirmektir.

Mobil uyumlu bir web sitesi, kendisini kullanıcının ekran boyutuna uyacak şekilde otomatik olarak ayarlayan bir tasarım kullanır. Hemen hemen tüm iyi WordPress temaları, kutudan mobil olarak yanıt veriyor. WooCommerce için harika görünen mobil duyarlı temalar bile bulabilirsiniz.

Ancak, bazı işletmeler kendi mobil uygulamalarını oluşturarak daha hoş bir kullanıcı deneyimi sunmak isteyebilir. Web sitenizi bir tarayıcıda ziyaret etmek yerine, kullanıcılar favori bloglarına, çevrimiçi mağazalarına, üyelik web sitesine veya çevrimiçi topluluğa erişmek için ana ekranından bir uygulama başlatır.

Bir mobil uygulama oluşturmak genellikle programlama becerisi gerektirir ve web siteniz için bir mobil uygulama oluşturacak çok sayıda geliştirme ajansı vardır. Ancak, size çok para (15.000 $ ve yukarı) mal olacak.

Bir bütçeyle bir mobil uygulama oluşturmak istiyorsanız, WordPress sitenizi bir mobil uygulamaya dönüştürmenize yardımcı olabilecek birkaç WordPress eklentisi vardır. Hepsi ücretli çözümler, ancak sizin için yeni bir uygulama oluşturmak için birini işe almaktan daha ucuza mal oluyorlar.

Bu eklentileri kullanmanın hala ileri düzey WordPress becerilerine ihtiyaç duyduğunu unutmayın. Eğer yeni başlayan biriyseniz, daha fazla mobil kullanıcı kazanmak için mobil duyarlı bir tema kullanmanızı ve WordPress hızınızı geliştirmenizi öneririz.

Bu, WordPress sitenizi bir mobil uygulamaya dönüştürmek için en iyi eklentiler.

1. AppPresser

WordPress Hocasi WordPress Sitesini Mobil Uygulamaya Dönüştürmek İçin En İyi 4 Eklenti

AppPresser herhangi bir WordPress sitesini bir mobil uygulamaya dönüştürmenize yardımcı olan kullanımı kolay bir platformdur. Blog’unuz, WooCommerce mağazanız veya BuddyPress web siteniz için bir uygulama oluşturmak için kullanılabilecek özel bir WordPress mobil teması var.

Uygulamanızın görünümünü bir WordPress teması için yapacağınız gibi kolayca değiştirmek için görsel bir uygulama özelleştiricisine sahiptir. Renkleri özelleştirebilir, özel sayfalar ekleyebilir, WordPress içeriği alabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. AppPresser, kurulumu ve yönetimi oldukça kolay olan entegre push bildirimleri sunar.

2. MobiLoud

WordPress Hocasi WordPress Sitesini Mobil Uygulamaya Dönüştürmek İçin En İyi 4 Eklenti

MobiLoud, web sitesi sahiplerinin WordPress sitelerini mobil uygulamalara dönüştürmelerine izin verir. İki ürüne sahipler: biri haberler ya da blog siteleri için, diğeri ise WooCommerce ya da diğer gelişmiş eklentileri kullanan web siteleri için.

Push bildirimleri, mobil reklam desteği, analitik ve özel markalaşma ile birlikte gelir. Uygulama yapılandırılmış, hazırlanmıştır ve sizin için uygulama mağazalarına da gönderilebilir.

3. Androapp

WordPress Hocasi WordPress Sitesini Mobil Uygulamaya Dönüştürmek İçin En İyi 4 Eklenti

AndroApp, WordPress web sitenizi bir mobil uygulamaya dönüştürmek için kullanışlı bir eklentidir. Çevrimdışı destek, çoklu temalar, uluslararasılaştırma destekleri, sınırsız push bildirimleri, sonsuz kaydırma ve yerel sosyal paylaşım ile birlikte gelir. WooCommerce veya BuddyPress’i desteklemez.

Eklenti geliştirici, uygulamanızı kendiniz düzenleyebileceğiniz veya kendiniz için eklenti yazarını işe alabileceğiniz uygulamanızı yapılandırmanıza ve indirmenize yardımcı olur.

Bu eklentinin büyük dezavantajı, ücretsiz sürümün geliştiricinin kendi reklamlarını göstermesine izin vermesidir.

4. WPApp.Ninja

WordPress Hocasi WordPress Sitesini Mobil Uygulamaya Dönüştürmek İçin En İyi 4 Eklenti

WPApp.Ninja, WordPress web siteniz için bir mobil uygulama veya ilerici bir web oluşturmanızı sağlar. Uygulamanızı oluşturmak için tek bir ömür boyu lisans satın alabilirsiniz. Tüm uygulama ayarları ve yapılandırmaları WordPress yönetici alanınızda yapılabilir.

Uygulama simgelerinizi, düğmelerinizi, renklerinizi, çevirilerinizi ve daha fazlasını yüklemek için size kolay araçlar sunar. Google Analytics’i, dahili önbelleğe alma, çevrimdışı içerik ve tüm popüler WordPress eklentileriyle uyumluluğu destekler.

WordPress sitenizi bir uygulamaya dönüştürmek konusunda ciddiyseniz, AppPresser veya Mobiloud’u kullanmanızı öneririz.