WordPress SALT Anahtarlarını Otomatik Olarak Değiştirme

70

WordPress güvenlik kimlik doğrulaması veya SALT tuşları, giriş bilgilerinizi güvence altına alan şifrelenmiş kodlardır. Güvenliğinizi geliştirmenin bir yolu, SALT tuşlarınızı otomatik olarak değiştirmektir. Bu yazıda, SALT tuşlarını herhangi bir kod olmadan otomatik olarak nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz.

WordPress Hocasi WordPress SALT Anahtarlarını Otomatik Olarak Değiştirme

SALT Güvenlik Anahtarları nelerdir?

WordPress’teki Salt Keys aka güvenlik anahtarları, giriş kimlik bilgilerinizi şifreli bir biçimde saklayan değişkenlerdir. Varsayılan olarak, oturum açma bilgilerinizi, genel bilgisayarları kullanırken özellikle doğru koşullardan taviz verilebilen çerezlerde kaydeder.

Bu riski aşmanın bir yolu, güvenlik anahtarlarınızı sitenizin kök klasöründe bulunan wp-config.php dosyanızdan elle değiştirmektir. Güvenlik ve SALT tuşları şöyle görünecek:

WordPress Hocasi WordPress SALT Anahtarlarını Otomatik Olarak Değiştirme

Web sitenizin güvenliğini artırmak için bu kodları düzenli olarak değiştirmenizi öneririz (her 3 – 6 ayda bir). Salt tuşlarını WordPress.org gizli anahtar hizmetinden el ile oluşturabilirsiniz.

Anahtarları manuel olarak değiştirirken zor olmasa bile, bir çekirdek dosyasını manuel olarak düzenlemek ve FTP ile yüklemek zaman alıyor. Durumda kodlama bilginiz yoksa veya zamanınız yoksa, bu çözüm tam size göre.SALT tuşlarını değiştirmek için otomatikleştirilmiş bir işlemi ne kadar kolay bir şekilde ayarlayabileceğinizi bir göz atalım:

WordPress SALT Tuşları Nasıl Değiştirilir?

Yapmanız gereken ilk şey, Salt Shaker eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir. Eklenti etkinleştirildikten sonra, SALT tuşlarını değiştirmek için bir program belirlemek üzere yöneticinizdeki Araçlar »Salt Shaker sayfasına gitmeniz gerekir.

WordPress Hocasi WordPress SALT Anahtarlarını Otomatik Olarak Değiştirme

Salt tuşlarını otomatik olarak değiştirmek için seçeneği işaretlemeniz ve ardından açılır listeden programınızı seçmeniz gerekir. Kimlik doğrulama anahtarlarını günlük, haftalık ve aylık olarak otomatik olarak değiştirebilirsiniz.

Güvenlik ve Tuz tuşlarını manuel olarak değiştirmek isterseniz, Şimdi Değiştir düğmesine tıklayarak bunu yapabilirsiniz.

Not: WordPress SALT tuşlarınız her değiştirildiğinde, siz ve diğer kullanıcılar otomatik olarak tüm cihazlarda sitenizden çıkış yapacaksınız. WordPress giriş sayfasına giderek yeniden giriş yapabilirsiniz.