WordPress Öne Çıkan Görsel Altyazı Ekleme

8

WordPress öne çıkan görsel altyazı eklemeniz mi gerekiyor?

Altyazılar, kullandığınız görüntüler hakkında bağlam ve arka plan bilgileri ekledikleri için yararlıdır. Ancak, birçok WordPress teması, bir gönderinin öne çıkan görseli için altyazı göstermez.

Bu makalede, WordPress’te öne çıkan resimleriniz için altyazıları nasıl görüntüleyeceğinizi göstereceğiz.

WordPress’te Öne Çıkan Görsellere Neden Altyazı Eklemelisiniz?

Öne çıkan görseller bir WordPress tema özelliğidir. Neredeyse tüm WordPress temaları, öne çıkan görseller için yerleşik destekle birlikte gelir ve bunları WordPress web sitenizin farklı alanlarında güzel bir şekilde görüntüler .

Gönderinize öne çıkan bir resim eklemek, daha çekici görünmesini sağlayacak ve kullanıcı katılımını artıracaktır.

Öne çıkan bir görsel yüklediğinizde, diğer alanların yanı sıra bir başlık ve açıklama ekleme seçeneğiniz vardır.

WordPress Hocasi WordPress Öne Çıkan Görsel Altyazı Ekleme

Ancak resim web sitenizde görüntülendiğinde, yalnızca resmi gösterebilir.

Bu, kullandığınız temaya bağlıdır. Örneğin, Twenty Twenty ve Twenty Twenty-One temaları varsayılan olarak öne çıkan resim başlıklarını gösterir. Yirmi Onaltı ve Yirmi Ondokuz temaları yoktur.

WordPress temanız öne çıkan resim başlıklarını göstermiyorsa, bunları bir eklenti kullanarak nasıl ekleyeceğinizi size göstereceğiz.

WordPress Öne Çıkan Görsel Altyazı Ekleme

Yapmanız gereken ilk şey, FSM Özel Özellikli Resim Yazısı eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir .

Etkinleştirmenin ardından , eklentiyi yapılandırmak için Ayarlar »FSM Özel Öne Çıkan Resim Yazısı sayfasını ziyaret etmeniz gerekir .

Varsayılan ayarlar birçok kullanıcı için çalışacaktır, ancak öne çıkan resim başlıklarının WordPress web sitenizin ön sayfasında görüntülenmesini istiyorsanız, ‘Görüntü başlıklarını listelerde göster’ onay kutusunu tıkladığınızdan emin olun.

WordPress Hocasi WordPress Öne Çıkan Görsel Altyazı Ekleme

Bu eğitim için ‘Varsayılan Sınıf’ seçeneğini seçili bırakacağız. Ancak, kendi özel CSS’nizi kullanarak altyazıya stil vermek istiyorsanız, diğer iki seçenekten birini seçmelisiniz.

Bu seçenekleri seçmeyi bitirdikten sonra, ayarlarınızı saklamak için Değişiklikleri Kaydet düğmesini tıkladığınızdan emin olun.

Bitirdin! WordPress web sitenizi ziyaret ettiğinizde, özellik resimlerinize eklediğiniz tüm altyazıları görmelisiniz.

İşte tanıtım web sitemizden önce ve sonra ekran görüntüleri. Varsayılan olarak öne çıkan resim başlıklarını göstermeyen Yirmi Onaltı temasını kullanıyoruz.

WordPress Hocasi WordPress Öne Çıkan Görsel Altyazı Ekleme

Bu öğreticinin, WordPress’te öne çıkan resimlerinize nasıl altyazı ekleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz.