En İyi 5 WordPress Reklam Yönetimi Eklentileri ve Çözümleri

292

WordPress için en iyi reklam yönetimi eklentilerini ve araçlarını mı arıyorsunuz? Birçok WordPress sitesi sahibi, web sitelerinden para kazanmak için reklamlara güveniyor. Bu makalede, reklam gelirinizi optimize etmek için WordPress için en iyi reklam yönetimi eklentilerini ve çözümlerini paylaşacağız.

Neden WordPress’de Reklam Yönetim Eklentisi Kullanmalıyım?

Birçok web sitesi ve blog, içeriği ile para çevrimiçi yapmak için reklamlara dayanır. Varsayılan olarak, WordPress reklamlarınızı yönetmek için kolay bir mekanizma ile gelmez.

Çoğu WordPress temasında reklamları görüntülemek için özel noktalar bile yoktur. Bu, web sitenize reklam kodu eklemek için sıklıkla tema dosyalarını düzenlemeniz gerektiği anlamına gelir.

Uygun bir WordPress reklam yönetimi eklentisi, web sitenizin herhangi bir yerine kolayca reklam yerleştirebilmenizi sağlar. Bu, reklam yerleşimini optimize etmenize ve reklamcılık gayrimenkullerinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

En üst düzey reklam yönetimi WordPress eklentilerini ve kazançlarınızı artırmanıza nasıl yardımcı olabileceklerini inceleyelim.

1. AdSanity

WordPress Hocasi En İyi 5 WordPress Reklam Yönetimi Eklentileri ve Çözümleri

AdSanity, yeni başlayanlara dost bir WordPress reklam yönetimi eklentisidir. Görsel düzenleyicide widget’ları ve reklam yerleştirici düğmesini kullanarak web sitenizin herhangi bir yerine kolayca reklam eklemenizi sağlar.

Hem barındırılan reklamları (doğrudan yönetilen ve satılan banner reklamlar) hem de Google Adsense gibi harici reklam ağlarını destekler. Ayrıca, reklam yayını zaman planlaması, reklam grupları, tek reklam veya reklam grubu ekleme, görüntülemeleri / istatistikleri izleme ve daha pek çok özellik gibi güçlü özelliklere de sahiptir.

İstediğiniz sayıda reklam oluşturabilir ve bunları özel widget’lar, kısa kodlar veya posta editöründeki düğmeyi kullanarak kolayca ekleyebilirsiniz. WordPress’deki belirli yayınlara reklam blokları da yerleştirebilirsiniz. Bu, WordPress temalarınızı düzenlemeden reklam performansınızı optimize etmenizi sağlar.

2. AdRotate

WordPress Hocasi En İyi 5 WordPress Reklam Yönetimi Eklentileri ve Çözümleri

AdRotate, hem yeni başlayanlar hem de ileri kullanıcılar için uygun olan güçlü bir WordPress reklam yönetimi eklentisidir. Hem barındırılan reklamları, hem de dönen banner reklamlar ve ağ reklamlarıyla destekler.

Reklamları ve reklam gruplarını kolayca oluşturup kısa kodları kullanarak WordPress yayınlarınıza eklemenizi sağlar. Ayrıca, özel widget’ları kullanarak yan çubuklara reklam yerleştirebilirsiniz. Reklam gösterimlerini izlemek için temel istatistikler sunar; bu, özellikle doğrudan web sitenizde reklamlar satıyorsanız yararlıdır.

Çoğu küçük blog ve web sitesi için iyi çalışan bir ücretsiz eklenti olarak mevcuttur. Planlama, coğrafi hedefleme, Adblock kılığına girme, mobil reklamlar, medya / varlık yönetimi ve daha pek çok özellik gibi gelişmiş özellikleri kullanmak istiyorsanız, pro sürümlerine ihtiyacınız olacaktır.

3. OIO Publisher

WordPress Hocasi En İyi 5 WordPress Reklam Yönetimi Eklentileri ve Çözümleri

OIO Publisher, WordPress ile çalışan web siteleri için bir eklenti olarak sunulan bir reklam yöneticisi araçtır. Özellikle reklam spotlarını reklamverenlere doğrudan satmak isteyen büyüyen web siteleri için harika. OIO Publisher, doğrudan web siteniz üzerinden reklam satarak aracıyı yok edecektir.

Raporlama, ödemeler ve takip işlemlerini gerçekleştirir. Web sitenizde farklı boyut ve türdeki reklam bölgeleri oluşturabilirsiniz. Her bir bölgede kaç tane reklamın gösterileceğini seçebilir, bir fiyat, rotasyon faktörü, hedefleme ve daha fazlasını seçebilirsiniz.

Bir eklenti olarak, OIO Publisher kullanımı oldukça basittir. Web sitenizin widget hazır alanlarında reklamlar görüntülemek için özel bir widget ile birlikte gelir. Bununla birlikte, bazı yerleşimler için, reklam bölgesi kodunu yerleştirmek için WordPress tema dosyalarını düzenlemeniz gerekebilir.

4. Insert Post Ads

WordPress Hocasi En İyi 5 WordPress Reklam Yönetimi Eklentileri ve Çözümleri

Yayınlarınıza otomatik olarak reklam eklemenize yardımcı olacak bir eklentiye ihtiyacınız var mı? Insert Post Ads’e bakın. Yayın içeriğinizde otomatik olarak reklam görüntülemenizi sağlar.

Herhangi bir boyuttan farklı reklamlar oluşturabilir ve ardından hangi paragrafın ardından reklamı görüntülemek istediğinizi seçebilirsiniz. Aynı makalede, farklı paragraf sayısından sonra birden fazla reklam gösterebilirsiniz.

Kullanımı gerçekten kolaydır. Reklam koduyla bir reklam oluşturmanız ve ardından paragraf numarasını ilan etmeniz yeterlidir. Kendi barındırılan reklamlarınız için üçüncü taraf reklam kodunun yanı sıra özel HTML de ekleyebilirsiniz.

5. DoubleClick by Google

WordPress Hocasi En İyi 5 WordPress Reklam Yönetimi Eklentileri ve Çözümleri

DoubleClick by Google, yayıncılar için web tabanlı reklam satma ve sunma platformudur. Google tarafından desteklenen DoubleClick, güvenilirlik ve maliyet etkinliği açısından diğer platformlara göre bir avantaj kazanıyor.

Aynı zamanda, reklamlarınızı satmanıza ve Adsense veya diğer üçüncü şahıs reklam ağlarında aynı reklam noktaları için rekabet yürütmenize izin verir. DoubleClick, otomatik olarak yer için en iyi ödeme yapan reklamı seçip sunacaktır.

DoubleClick ayrıca, diğer çözümlerden daha doğru olarak reklam performansını ölçmenize olanak tanıyan harika raporlama araçları içerir. Etkililiğine rağmen, başlamak biraz karışık.